Історія бібліотеки

Вінницьку міську бібліотеку утворено в 1947 році. Для неї виділили добротний цегляний будинок № 122, що на вулиці Маяковського. Будівлю було конфісковано рішенням суду у громадян, засуджених за виготовлення фальшивих грошей. 

Правда, за місцевим легендами будинок конфіскували через наклеп. Фахівці бібліотеки Л. В. Мартинюк та В. А. Подолян провели опитування місцевих старожилів Тамари Погорєлої та Раїси Захаревич. Жінки розповіли, що конфіскований будинок у повоєнні роки купила жінка, яка вміла дуже гарно шити. Своїй доньці вона подарувала машинку за успіхи в навчанні. Через наклеп їхнє майно і будиночок конфіскували. З того часу подальша доля тих людей невідома. 

Серед перших фахівців бібліотеки старожили називають Євдокію Доканіну, Зою Мазур, Еру Лісову і "тьотю Раю". В січні 1972 року на посаду бібліотекаря абонементу для дорослих читачів в бібліотеку прийшла Валентина Степанівна Олійниченко. Вона працювала в цьому закладі 30 років. В 2001-2017 роках бібліотекарем абонементу для дітей працювала Валентина Анатоліївна Подолян. Завідувачі бібліотеки:
  • 1975-1977 роки - Алла Жерновська.
  • 1977-1980 роки - Ніна Іванівна Гальченко (Скорик), в майбутньому - директор Вінницької міської централізованої бібліотечної системи. 
  • 1980-2009 роки - Людмила Вікторівна Мартинюк.
  • 2009-2017 роки - Світлана В'ячеславівна Качура.
  • З 2017 року - Тетяна В'ячеславівна Ольшевська-Мельник.
На початку 1960-х років до бібліотеки зробили прибудову (в ній знаходиться читальний зал).
В 1976 році книгозбірня увійшла до складу Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, як бібліотека-філія № 2.

Нині штат бібліотеки складається з трьох фахівців: завдувача бібліотеки Тетяни В'ячеславівни Ольшевської-Мельник, бібліотекаря абонементу для дорослих Наталії Іванівни Лозової, бібліотекаря абонементу для дітей.

Коментарі