Птахи - окраса нашого життя

 

Щорічно 1 квітня, починаючи з 1906 року, після підписання та набуття чинності "Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві", відзначається Міжнародний день птахів. До цієї дати в бібліотеці пройшов День інформації "Птахи - окраса нашого життя", в рамках якого було презентовано однойменну віртуальну виставку.

"Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних в сільському господарстві" була підписана 19 березня 1902 року. Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року і стала першою міжнародною конвенцією в області захисту навколишнього середовища.

8 жовтня 1950 року на зміну документу 1902 року в Парижі було підписано "Міжнародну конвенцію про охорону птахів". На відміну від попереднього документа, конвенція розглядала вже всі види птахів, а не тільки корисні для сільського господарства.

За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, гоголятники та інші "пташині будиночки".

В якійсь мірі це є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не їм знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них.

Птахи, дуже цікаві істоти, які освоїли повітряний простір нашої планети, і впевнено в ньому володарюють. Вони бувають дикими і домашніми, деякі з них не вміють літати, маючи інші переваги. Всього вчені нарахували понад 10 000 різновидів птахів, що живуть на всіх материках і безлічі островів.

Коментарі